Povídky

Kdo chce, ať čte. Kdo nechce, ať odejde a nerozhlašuje, že nechce, neboť na to nikdo není zvědavý. Vaše kukajda

Novinky

splněné přání

Bradavice - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "1570":
E.K
Dnes délku deseti řádků tedy rozhodně nepřekročím. Lianne řekla už v podstatě všechno za mě. Jen bych tě chtěla,což dělám opravdu, opravdu, ale opravdu velmi málo, pochválit za přímou řeč. Svěže to odsýpá a nedrhne to a to je právě u přímé řeči dost důležité. No a závěrem snad už jen dodám - směle vpřed, jsem zvědavá na tvůj další počin! :))
kukajda
Drahá Lianne,

Máš pravdu, ten detail s vlkodlakem jsem si vůbec neuvědomila. Omlouvám se. A to s vysvětlením té nenávisti... myslím, že to děláš schválně, neboť to je už podruhé, co se ptáš na věc, kterou já chci do povídky zařadit. Pak to vypadá, jako bych to dělala dodatečně :-)

Tu délku opravdu prosím nepřekračovat, ale i tak je to lepší, než ty slohovky předtím.
Lianne
Kapitola je skutečně lepší než předešlé. Opět není příliš dějová, ale narozdíl od předchozích nepůsobí rozvlekle. Určitě oceňuji, žes nás sáhodlouze neprovázela zařazováním, jak je dobrým zvykem některých autorů.

Možná bych si více pohrála s momentem, kdy se v příběhu mihne postava paní Blackové; působila na mě trochu nepřirozeně (vč. Siriuse, který po jediném setkání označí Sam za kamarádku a vypráví o ní doma). Osobně bych trochu rozvedla počátek nepřátelství mezi Poberty a Snapem (alespoň naznačit nějaký, byť malicherný důvod) – ale co naplat, Sam si toho ve své „začtenosti“ nevšimla. Budeme si muset vystačit s naší fantazií, pokud se k tomuto tématu někdy později nevrátíš. Asi nejvíce mi vadí chování Remuse, který nenávistně zareaguje na Siriusovo jméno; právě on jako vlkodlak by měl být proti předsudkům imunní, ostatně i z canonu na mě působí jako poměrně tolerantní člověk (ačkoliv můžeš namítnout, že lidé se mění). Samozřejmě pokud má Remus pro svou reakci nějaký hlubší důvod, který neznáme, tak to beru. Sam se svým "připomenutím" působí dost necitlivě a bezohledně, ovšem 11letá dívka si toto nemusí uvědomovat. Plánuješ - li její snahu srovnávat lidi do lajny s dobrými úmysly zakotvit jako její charakterovou vlastnost, směle do toho! Očekávala bych ale od Remuse jinou reakci, když o něm někdo znenadání prakticky řekne, že je vlkodlak; stejně tak Sirius by mohl reagovat přinejmenším udiveně, že si Sam (ještě ke všemu z mudlovského prostředí, bez znalosti kouzelnické společnosti) vybere právě tento příklad srovnání.

Obávám se, že jsem deset řádků přetáhla; snad to moc nevadí. Myslím, že jinak už není co vytknout; gramatika opět dobrá, kapitola je ucelená, konečně nás doopravdy posouvá k dalšímu ději. Je dobře, žes sem nezahrnula příliš mnoho detailů, ty nám můžeš dodávat postupně. Celkem se mi to líbí :)

 
Kdo chce, ať čte. Kdo nechce, ať odejde a nerozhlašuje, že nechce, neboť na to nikdo není zvědavý. Vaše kukajda