Povídky

Kdo chce, ať čte. Kdo nechce, ať odejde a nerozhlašuje, že nechce, neboť na to nikdo není zvědavý. Vaše kukajda

Novinky

Bílá černá

Po boji

Na Grimmauldově náměstí bylo dnes neobvykle rušno. Každou chvíli zde prošel nějaký člověk a zmizel mezi domy s čísly 11 a 13. Jen zasvěcení věděli, že to je Fénixův řád a právě dokončuje stěhování do nového Štábu. Dnes zde měli poslední schůzi.

V kuchyni to šumělo. Všichni se ještě pořád vzpamatovávali z dnešního dne. Tak velkou porážku Řád ještě nezažil. Všichni věděli, kdo to způsobil. Harry Potter. Jejich jediná naděje na záchranu. Právě on se stal jejich mocným nepřítelem. Dnes ho viděli poprvé oficiálně vedle Voldemorta. Nebylo pochyb, že si ti dva hodně rozumí. Vždyť když se to tak vezme, jsou skoro stejní. Jedna z jejich odlišností zmizela. Už nebyli každý na jiné lodi. Teď bojovali za stejnou stranu.

Veškerý hovor ustal, když se v místnosti objevil Albus Brumbál. Právě se letaxem vrátil z nemocnice, kde se léčila polovina Řádu. Utrpěli totiž vážné popáleniny...

Brumbál se posadil do čela kouzlem prodlouženého stolu. Musel probrat nastávající situaci. "Dnes jsme se přesvědčili, že Harry Potter nebyl pro Voldemorta (všichni kromně Lupina s sebou trhli) velkou hrozbou jen tak. Bohužel se stalo něco, s čím jsme nepočítali. Dnes zaútočil proti nám. Všichni jsme věděli, na které je straně, ale nikdo nečekal, že má Harry takovou moc. A musím vás varovat, tohle není zdaleka všechno, co umí. Jakmile objeví svojí moc celou, není nám pomoci. Všichni, kdo jste tady, jste viděli jeho vzpomínku na ten den, kdy se rozhodl. Viděli jste, jakou bolest prožíval při pohledu na smrt svých rodičů. Na tuhle ránu není jediný lék. Snad jen čas. Pokud Harry zůstane tam, kde je teď, běda nám."

Ve Voldemortově sídle dnes bylo neobvykle veselo. Smrtijedi oslavovali porážku Řádu. Povedlo se jim je řádně oslabit. Teď od nich budou mít na nějaký čas pokoj.

Voldemort sám seděl ve svém trůnu. Řádění smrtijedů pouze pozoroval. Vedle něj stál Harry. Potěseně se usmíval. Jeho první velká akce se vydařila. Jenom pořád nechápal, proč uhasil Vernona. Vždyť vlastně neměl žádný důvod. 'Ale co! Prostě menší výpadek, no. Na jeho smrt je času dost.' Podíval se na černé hodiny visící přímo nad vchodem do místnosti. Už musel jít. "Potřebujete ještě něco, pane?" Voldemort obrátil pozornost od rozdováděných smrtijedů. "Dnes už po tobě nechci nic. Vedl sis dobře. Jestli chceš, můžeš jít."

"Děkuji pane." Harry trochu poodešel a přemístil se do Chroptící chýše.

"Dobrý večer, pane profesore. Jak jste se dnes měl?" Harry přešel blíž k posteli. Jediným mávnutím ruky zrušil ohnivou zeď, která Snapea obklopovala. S potěšením zjístil, že se pan profesor dal do kupy a je připraven na další mučení. "Máte štěstí, jelikož se mi dnes podařila moje první akce, nebude to moc bolet. A navíc dostanete i jídlo. Možná jste se divil, že se nemůžete přemístit, ale to bude tím, že jsem na celý dům seslal protipřemisťovací zábrany. A hůlku nemáte." Snape poprvé od svého prozrazení promluvil. "Přestaň se chovat jako hlupák, Harry. Copak..." Dál se však už nedostal. Zakázaná kletba do něj narazila plnou silou. "Neopovažujte se mi tykat, pane profesore. Já to taky nedělám. Navíc jste mě nezačal oslovovat jménem celou tu dobu, co mě učíte. Proč, to jsme si už vyříkali včera. Teď k příjemnějším věcem. Jelikož nemáte hůlku, těžko se vám podaří vyčarovat si jídlo. Proto se vždy třikrát denně zábrana kolem postele zruší, aby jste si mohl zajít na toaletu a vzít si jídlo z tohoto stolku," mávl rukou směrem k plesnivému polorozpadlému stolečku, "musím vás ale varovat. Zábrana se do patnácti minut zase uzavře a jestli nebudete uvnitř, oheň se rozšíří a zabije vás. Ven z místnosti nesmíte, jinak se spustí poplašné systémy, které vás polijí neředěnou kyselinou. To by asi bolelo. Jo a ještě něco. Jelikož jsem Voldemortovi slíbil, že vás nechám trpět, mám pro vás míň příjemnou zprávu. Asi půl minuty předtím, než se zábrana odstraní, vyšle se na vás z téhle skříně kouzlo Cruciatus. Budete mu vystaven asi tři minuty. Divíte se, jak jsem to dokázal? Ono být společníkem pána zla má také své výhody. Pomohl mi s několika kouzly. Například paprsek z té skříně se do vás trefí i když se mu budete snažit vyhnout. Reaguje totiž na teplotu. Ne ohně, ale vašeho těla. To bychom měli zhruba všechno. Nějaké otázky?" Snape se na něj upřeně zadíval. Pochvíli ze sebe vypravil pár slov. "Pottere, koukejte se vzpamatovat! Vy na tuhle stranu nepatříte. Vy...Áááá!" Už podruhé ho naplno zasáhla kletba Cruciatus. "Nesnažte se! Nemám na vás náladu. Vlastně jsem za vámi přišel jenom na skok," Harry se odmlčel, "musím si udělat malý výlet do Rumunska."

Žádné komentáře
 
Kdo chce, ať čte. Kdo nechce, ať odejde a nerozhlašuje, že nechce, neboť na to nikdo není zvědavý. Vaše kukajda